Etapy leczenia aparatem stałym

1. Wizyta konsultacyjna:
         Na pierwszej wizycie analizowana jest etiologia wady i lekarz zapoznaje się z oczekiwaniem pacjentów w wywiadzie. Diagnozuje parafunkcje i dysfunkcje w analizie czynnościowej. Wykonuje badanie stawu skroniowo-żuchwowego, poszczególnych mięśni, postawy. Wykonuje wyciski masą, zdjęcia z profilu i na wprost. Zdjęcie pantomograficzne i cefalometryczne boczne.
2. Plan leczenia:
         Na podstawie wnikliwie zebranego wywiadu, wykonanych zdjęć, analizy modeli gipsowych i profilu pacjenta lekarz ustanawia zazwyczaj kilka planów leczenia, z których następnie pacjent akceptuje jeden. Przedstawiony jest również czas leczenia, ryzyko ewentualnych powikłań i koszt leczenia.
3. Leczenie aktywne:
         Przebiega po założeniu aparatu stałego. Pierwszą fazą jest niwelacja, czyli wyprostowanie zębów, następną aktywna faza przemieszczania zębów, finishingu przeprowadzana na grubych łukach oraz settingu celem osadzenia zgryzu.
4. Retencja:
         Po zdjęciu aparatu lekarz aby utrzymać efekty leczenia zakleja od strony językowej zębów przednich zazwyczaj dwa retainery  tzw taśmy lub łańcuszki tytanowe niewidoczne w pełnym uśmiechu oraz na noc zdejmowany aparat retencyjny, by utrzymać efekt rozbudowy łuków oraz umożliwić adaptację mięśni. Aparat zdejmowany po pewnym czasie odstawiany jest na stałe.


copyrights 2018 © cms-panel.pl